פיתוח תכניות חינוכיות וחומרי למידה

הפקת מצגות לימודיות

כיום ניתן למצוא לא מעט פיתוחים טכנולוגיים, ההופכים את תהליך הלמידה ותהליך ההוראה עצמו ליעיל, יצירתי ומעניין הרבה יותר. חברת אדיולוג מציעה שירותי הפקת מצגות לימודיות המיועדים למסגרות חינוך שונות המעוניינות לחשוף את תלמידים לתכנים רבים באמצעים מיוחדים יותר, אמצעים המשלבים אלמנטים ויזואליים בולטים, המושכים לא מעט תשומת לב ומצליחים, במקביל, להעביר את המסרים הנדרשים. מצגות לימודיות אלו יכולות להתמקד במגוון רחב מאד של נושאים ולפנות אל קהלים שונים. הן יכולות לפנות אל הילדים הצעירים וגם אל הבוגרים יותר. הם יכולים להתמקד בנושאים הקשורים לתחום המדע, או לנושאים הקשורים לאמנות.

שילוב אמצעים חזותיים מתקדמים במערכת החינוך

המצגות הלימודיות הפכו בשנים האחרונות לאחד מאמצעי הלימוד הפופולאריים ביותר, ובעיקר בעידן שבו המחשב נהיה לחלק בלתי נפרד מחיינו, וגם מהווה כלי חשוב במסגרת הלימודית עצמה. בעוד שבעבר הוצעו למורים הגיר והלוח, הרי שכיום, בזכות הפיתוחים הטכנולוגיים הרבים, עומדים לרשותם שלל של אפשרויות חדשניות חלופיות, המצליחות באופן ישיר ומדויק יותר אל קהל התלמידים. המצגות מצליחות להעביר מסרים באופן ויזואלי מוחשי יותר. במקום לקרוא מהספר, במקום לקרוא את התוכן הנלמד מהלוח, יכולים התלמידים להיחשף את התכנים הלימודיים בצורה אחרת, מרתקת יותר פעמים רבות. הפקת מצגות לימודיות תוך הקפדה על שילוב נכון של אמצעים חזותיים ותוכן איכותי תורמת רבות לתהליך הלימוד ומאפשר למורים ללכוד את תשומת ליבם של התלמידים, שמוסתת לא אחת לכיוונים אחרים.

להפוך את בית הספר למרחב מתקדם ונכון יותר

שילוב מצגות כחלק בלתי נפרד מהלמידה עצמה הופך את בית הספר למרחב לימודי מתקדם יותר, מרחב המותאם באופן מלא ונכון למאה ה – 21. מרחב שמשלב במסגרתו פתרונות טכנולוגיים שונים ותוכנות חדשניות ויוצר סביבת לימודית מרתקת, עתירה במידע ובפתרונות בהתאמה מלאה. חברת אדיולוג, שהוקמה בשנת 2000, על ידי אנשי חינוך בעלי ניסיון רב מאד בתחום החינוך, מסייעת בהפקות וביצירת מצגות לימודיות, שתוכלנה לקחת חלק בלתי נפרד מההליך הלימודי כולו בבית הספר. החברה משלבת במצגות רעיונות יצירתיים רבים וכלים חזותיים שונים המצליחים להעביר את המסרים החינוכיים באופן נקודתי ונכון. היא הופכת את המצגת עצמה לחומר לימודי איכותי מאד, תוך התייחסות לתוכן הלימודי ולצרכיה של המסגרת הלימודית עצמה המעוניינת להיעזר בה. הפקת המצגת הלימודית נעשית לאחר פגישה עם צוות בית הספר, הבנת צרכיה של המסגרת הלימודית, בחינת התכנים שאותם יש להעביר באמצעות המצגת וכן גם תוך התייחסות אל קהל היעד, אל התלמידים עצמם הצופים במצגת.

פיתוח חומרי למידה

חברת אדיולוג, מונה צוות של אנשי חינוך בעלי ניסיון רב בתחום החינוך, החברה הוקמה בשנת 2000 מתוך רצון להביא את החדשנות, הקדמה ואת היצירתיות למסגרות הלימוד בבתי הספר בארץ, מציעה שירותי פיתוח חומרי למידה. שירות ייחודי זה, לצד שירותיה הנוספים של החברה, נועד ליצור מרחב לימודי מיוחד ומעניין יותר עבור התלמידים. הוא נועד לסייע בפיתוח מיומנויות שונות וחשובות בקרב התלמידים ובעיקר לספק מענה נקודתי ומדויק יותר לכל תלמיד ותלמיד, תוך הגשמת מטרותיה הכוללים של המסגרת הלימודית. צוות החברה פועל מול כל מסגרת לימודית באופן אישי ומלווה אותה לאורך כל הדרך, תוך התאמת חומרי הלימוד באופן מלא לצרכיה הקיימים.

מה כולל במסגרתו הליך הפיתוח

הגדרת הצרכים הייחודיים של בית הספר או מערכת החינוך הרשותית מבחינת חומרי הלמידה, והאמצעים שבהם משתמשים המורים בכל שיעור, כשהם מלמדים תכנים חדשים וחושפים את תלמידיהם אל תחומים שונים, פיתוח והטמעה של חומרי למידה מודפסים ומתוקשבים להם תפקיד חשוב ומרכזי מאד בתהליך הלמידה כולו.
תחום החינוך עבור לא מעט שינויים ותהפוכות לאורך השנים כדי להתאימו אל התלמיד, אל צרכיו ואל יכולותיו השונות, בהתאם לגילו ובהתאם לסביבה שבה הוא חי. פיתוח אמצעי הלמידה וחומרי הלמידה עצמם מאפשר למסגרת הלימודית לספק לתלמידיה פתרונות בהתאמה מלאה, פתרונות חדשניים, המותאמים בצורה נכונה אל התקופה שבה אנו חיים וכוללים שימוש במגוון רחב מאד של כלים.
חברת אדיולוג מסייעת לבתי הספר ולצוותיהם לשלב, במסגרת הלימודים עצמם, תכניות לימוד חדשניות ומיוחדות יותר, הכוללות אמצעי למידה מרתקים ההופכים את התהליך כולו ליעיל ומעניין יותר. צוות החברה בונה, יחד עם צוות בית הספר, חומרי למידה העוסקים בתכנים שונים בהתאם לתכניו של משרד החינוך, המציגים נקודת מבט מסוג אחר, יצירתיות רבה יותר ואמצעים ויזואליים חדשניים. חומרי הלמידה לוקחים חלק בלתי נפרד ממרחב הלמידה כולו, שפעמים רבות משלב במסגרתו פעילויות נוספות, הכוללות יצירה ומשחק.

חשיבותם של חומרי הלמידה

חברת אדיולוג שמה לה כמטרה עיקרית להביא אל בתי הספר בארץ ואל המסגרות הלימודיות האחרות את החדשנות, המאפיינת את תקופתנו. שילובם של חומרי לימוד עדכניים, ובעיקר גם חדשניים, הוא הליך בלתי נפרד והכרחי הנדרש מכל מסגרת לימודית, המעוניינת להצליח יותר. פיתוח חומרי למידה בעזרת צוות חברת אדיולוג חושף את המסגרת כולה לתפיסה חינוכית אחרת, לתפיסה חינוכית עדכנית ויעילה יותר. בתי ספר, השואפים לייחודיות, ליצירת מרחב לימודי מדויק יותר עבור תלמידיהם, יכולים לעשות זאת בשילוב חומרי למידה נכונים במסגרת כל מערך לימוד ובכל תחום לימודי שהוא.

X