פיתוח מקצועי של עובדי הוראה

הדרכה פדגוגית

חברת אדיולוג מציעה לכם שירותי הדרכה פדגוגית ליישום דרכי הוראה חדשניות במגוון תחומים כמו עברית ומדעים ובמגוון דרכי הוראה למידה: הוראה בכיתה דיפרנציאלית, דרכי הוראה חקרניות, שיתופיות, שילוב תקשוב בהוראה, פיתוח כישורי לומד עצמאי, ועבודה במליאה ובקבוצות פרטניות, בהתאמה מלאה למסגרת הלימודית שלכם, לצרכים הנקודתיים ולמטרות שאותן אתם מעוניינים להשיג. החברה, שמורכבת מצוות מקצועי של אנשי חינוך, המתמחים בתחומים מגוונים הקשורים אל עולם החינוך, פועלת רבות לשיפור מערכות החינוך הבית ספריות ומערכות החינוך הרשותיות. כל זאת, בעזרת קורסים, פעילויות שונות וגם הדרכות פדגוגיות מקצועיות, המופנות אל מערכות החינוך עצמן ונבנות בהתאם לתפיסתן, ראייתן החינוכית ובעיקר מתוך מבט קדימה, אל העתיד לצורך התחדשות והצלחה.

כיצד זה נעשה

חברת אדיולוג מעמידה לרשותכם חבילות שעות הדרכה למפגשים עם צוותים קטנים במסגרות שונות, הניתנות להתאמה מלאה למטרות שיוגדרו במשותף. חבילות אלו כוללות הדרכה פדגוגית המוצעת על ידי מיטב יועצי החברה, בעלי הכשרה מלאה ועם ניסיון של שנים בתחום החינוך. במקביל מוצעות הדרכות פדגוגיות במגוון רחב של נושאים המתייחסים למודלים פדגוגיים חדשניים וסביבות למידה חכמות ונכונות יותר. ההדרכות כוללות שיחות, התנסויות וכמובן גם הדגמות בעזרת אמצעים שונים, המבטיחים הצלחה רבה יותר, הטמעה טובה יותר של הנלמד וגם עניין רב יותר. כל זאת, כדי לספק לצוות החינוכי בבית הספר ובכל מסגרת לימודית אחרת, בין אם הפורמלית או הבלתי פורמלית, מודלים חדשים, תכנים ייחודיים ומפתיעים וגם לפתח את המיומנויות השונות בקרב התלמידים מזווית קצת שונה, זווית אחרת שלא נוסתה בעבר.

למי זה מיועד

שירות ייחודי זה מיועד כאמור למסגרות הלימוד השונות בארץ ולאנשי החינוך המעוניינים לרכוש מיומנויות הוראה חדשות, לפתח את כישוריהם בתחום ולהיחשף למודלים חדשניים, המוכיחים את עצמם בתחום. שירותי הייעוץ וההדרכה מיועדים לכל אלה המעוניינים ביצירת סביבה לימודית חדשה ויצירתית עבור תלמידיהם, סביבה מאתגרת, סביבה מגוונת ועשירה בתכנים ונושאים שונים או כזו מעמיקה בתחום לימודי מסוים. סביבה שבה כל אחד ואחד מהתלמידים יוכל לחקור, להתפתח, ולהחכים יותר. בעזרת הכלים השונים הניתנים לצוות החינוכי במהלך הייעוץ והקורסים הרבים, יכולים הם עצמם להעביר את הכלים שניתנו להם הלאה, אל תלמידיהם, ולסייע להם בפיתוח מיומנויות חשובות הקשורות לתהליך הלמידה והטעמת החומר, תוך שימוש באמצעים מתקדמים ויעילים יותר.
חברת אדיולוג הוקמה בשנת 2000 על ידי קבוצת אנשי חינוך, כדי להביא את החדשנות אל המסגרות הלימודיות הקיימות בארץ ולחשוף את המודלים החינוכיים השונים בעזרת אמצעים חדשניים ומודרניים יותר. החברה פונה אל בתי ספר ומסגרות לימודיות השואפות לייחד את עצמן ומעוניינות ביצירת סביבה לימודית חכמה ועדכנית. החברה פועלת בשיתוף עם מומחים הקשורים לתחומים שונים במערכת החינוך ומתאימה את התנהלותה בהתאם לכל מסגרת ומסגרת, שמולה עובדת.

השתלמויות וקורסים לפיתוח מקצועי

חברת אדיולוג מזמינה אתכם, מורים ואנשי חינוך מכל הארץ, לקחת חלק בהשתלמויות החברה, אותן מעבירים צוות של אנשי חינוך, המתמחים בתחום החינוך. השתלמויות אלו, שפונות בעיקר אל מורים מהמסגרת הבית ספרית, מתמקדות במגוון תכנים כמו פדגוגיה משחקית, למידה משמעותית, שילוב תקשוב, אסטרטגיות הוראה – למידה, למידה מכוונת פרויקטים – חקרנית שיתופית ועוד. החברה שמאמינה בחדשנות וביצירתיות, מביאה בכל אחת מההשתלמויות המוצעות אל קהל אנשי החינוך מבחר של כלים, המסייעים בתהליך הלמידה עצמו ויכולים להיות חלק בלתי נפרד ממנו. השתלמויות החברה חושפות את המשתתפים בהן אל פיתוחים טכנולוגיים שונים, אל תוכנות שונות וגם אל שיטות לימוד פרטניות וממוקדות יותר שיכולות לשפר באופן משמעותי את הישגי התלמידים.

לצעוד יחד עם הקדמה

חברת אדיולוג שמה לה למטרה להביא את החדשנות לבתי הספר. בעזרת השתלמויות החברה נחשפים המורים עצמם וצוות בית הספר אל פתרונות חדשניים ההופכים את הלמידה למעניינת יותר ומאפשרים למורים ולתלמידים לשמור על קשר מעבר לשעות הלימודים בבית הספר. בתקופה שבה הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מחיינו, חשוב לכל בית ספר, לכל מסגרת לימודית, לצעוד יחד עם הקדמה ולהתאים את עצמו אליה. השתלמויות החברה מספקות לקהל המורים כלים שונים שבהם יוכלו להיעזר ומציגות בפניהם מבחר של פלטפורמות שונות, כמו רשתות חברתיות למיניהן, אתרי אינטרנט שונים, תוכנות מתקדמות ועוד, שיוכלו גם הם לקחת בכך חלק. השתלמויות חברת אדיולוג מותאמות באופן מדויק אל צרכיה של מערכת החינוך כיום ואל צרכיהם של המורים. כל זאת, תוך התייחסות אל צרכיו של התלמיד ואל האופן שבו יוכל לשפר את הישגיו במסגרת לימודיו. השתלמויות אלו מסייעות למורים לייעל את שיטת הלימוד ואת תהליך עבודתם ולהגיע אל התלמיד באופן קצת אחר. באופן יצירתי יותר.

מבחר של השתלמויות תחת קורת גג אחת

ההשתלמויות של חברת אדיולוג הן השתלמויות ממוקדות, המאפשרות לכל משתתף בהן להיחשף לתחום הלימודי באופן מעמיק יותר, וזאת בעזרתו של צוות מנחים מקצועי ומיומן מאד האחראי על העברת התכנים הנלמדים בהן. צוות זה, בעל ניסיון רב מעביר למשתתפים את התכנים באופן יצירתי, מיוחד ומעניין, ועושה זאת בשילוב אלמנטים וויזואליים, שבהמשך יוכלו הם עצמם לשמש את התלמידים, בבואם להעביר תכנים לימודיים שונים בבית הספר. ההשתלמויות של אדיולוג מומלצות לכל צוות חינוכי המעוניין להצטרף אל הקדמה, להציע לתלמידיו פתרונות בהתאמה מלאה ובעיקר כזה המעוניין ליצור עבורם מסגרת לימודית מאתגרת ונכונה יותר.

הפקת תכנים מתוקשבים להשתלמויות מורים

משרד החינוך מגדיר את התכנים אותם מורים אמורים ללמוד בתהליך הפיתוח המקצועי שלהם. חברת אדיולוג מפתחת מצגות מותאמות למגוון השתלמויות ומציעה שירותי הפקת תכנים מתוקשבים להכשרת מורים במסגרות חינוך שונות ובמגוון נושאים כגון: פדגוגיה משחקית, למידה משמעותית, שילוב תקשוב, אסטרטגיות הוראה – למידה, למידה מכוונת פרויקטים – חקרנית שיתופית ועוד. החושפת את אנשי החינוך לתכנים רבים באמצעים מיוחדים יותר, אמצעים המשלבים אלמנטים ויזואליים בולטים, המושכים לא מעט תשומת לב ומצליחים, במקביל, להעביר את המסרים הנדרשים.

שילוב אמצעים חזותיים מתקדמים במערכת החינוך

המצגות הלימודיות הפכו בשנים האחרונות לאחד מאמצעי הלימוד הפופולאריים ביותר, ובעיקר בעידן שבו המחשב נהיה לחלק בלתי נפרד מחיינו, וגם מהווה כלי חשוב במסגרת הלימודית עצמה. בעוד שבעבר הוצעו למורים הגיר והלוח, הרי שכיום, בזכות הפיתוחים הטכנולוגיים הרבים, עומדים לרשותם שלל של אפשרויות חדשניות חלופיות, המצליחות באופן ישיר ומדויק יותר אל קהל המשתלמים. המצגות מצליחות להעביר מסרים באופן ויזואלי מוחשי יותר. המשתלמים נחשפים לתכנים הלימודיים בצורה אחרת, מרתקת יותר פעמים רבות. הפקת מצגות להשתלמויות תוך הקפדה על שילוב נכון של אמצעים חזותיים ותוכן איכותי תורמת רבות לתהליך ההכשרה המקצועית ומאפשר למורי המורים ללכוד את תשומת ליבם של המשתלמים ולהעביר את התכנים הנדרשים.

סדנאות וימי עיון

חברת אדיולוג מציעה לעובדי הוראה ולצוותים החינוכיים של בתי הספר ומסגרות הלימוד השונות מגוון רחב של סדנאות קצרות טווח, במימון הסתדרות המורים, המתמקדות בתכנים הקשורים לתחום החינוך מהיבטיו השונים. החברה, שהוקמה בשנת 2000 על ידי צוות של אנשי חינוך המתמחים כל אחד בתחום חינוכי אחר, שמה לה למטרה להביא את החדשנות ואת היצירתיות לבתי הספר, ובכך גם לשפר את הישגיהם של התלמידים. וככזו, מעמידה חברת אדיולוג לרשותם של הצוותים החינוכיים בכל הארץ סדנאות החושפות את המשתתפים בהן אל שיטות לימוד ייחודיות, אל ממשקים חדשים ופלטפורמות מיוחדות, בהם ניתן להיעזר במסגרת תהליך הלמידה וכחלק בלתי נפרד ממערך השיעור. סדנאות אלו עוזרות למשתתפים ליצור סביבה לימודית מאתגרת יותר ונכונה יותר עבור התלמיד, סביבה עדכנית, חדשנית וכן כזו המותאמת בצורה מדויקת יותר לתקופתנו.

מי הוא קהל היעד

סדנאות החברה מותאמות באופן מלא לקהל היעד ומציעות מבחר של כלים יעילים, שיוכלו לסייע לו בתהליך עבודתו. קהל היעד של סדנאות אלו הם עובדי ההוראה, המורים עצמם והצוות החינוכי כולו, של בתי הספר השונים בארץ, קהל יעד המעוניין להיחשף אל החדשנות החינוכית, אל הפיתוחים הרבים בתחום וליישם באופן פעיל בבית הספר או במסגרת החינוכית שאליה הוא שייך. הסדנאות שמתמקדות בהוראה ממוקדת פרט ובתקשוב, חושפות את המשתתפים אל שיטות ההוראה החדשניות הקיימות כיום ומציעות להם כלים רבים שיוכלו לקחת בהן חלק. הסדנאות מציגות את הטכנולוגיות השונות, המשמשות אותנו ביום יום, לרבות בתחום החינוך המהוות כלי חינוכי מצוין עבור המורה.

להיעזר במומחים בתחום

צוות חברת אדיולוג הכולל אנשי חינוך מתחומים שונים, מציע את ניסיונו ואת יכולתו המקצועית ועומד לרשותם של המשתתפים בסדנאות לאורך כל הדרך. הצוות מלווה אותם במהלך הסדנא, חושף אותם אל התכנים החדשים באמצעים יצירתיים ומעניינים יותר ועוזר להם לפתח מיומנויות חשובות הנדרשות מכל מורה ואיש חינוך. הסדנאות המוצעות על ידי החברה הן הזדמנות נפלאה לפנות אל המומחים התחום, הזדמנות להתפתח ולשלב שיטות הוראה חדשניות ועדכניות יותר תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מובילים. סדנאות אלו, בהם מוצע החומר הנלמד באופן תאורתי ומעשי, עוזרות למשתתפים בהן להיחשף לתפיסות חינוכיות עדכניות, להיחשף לתפיסות חדשניות יותר ולשיטות לימוד הפונות אל התלמיד באופן נכון ומדויק הרבה יותר. הן עוזרות להעשיר את הידע, לשפר את הישגי התלמידים בעזרת הוראה טובה ונכונה יותר וגם מציגות למורים דרכי הפעלה להעברת תכנים באופן קצת אחר.

X